V případě úspěšného prodeje by mohli být věřitelé lázní uspokojeni v plné výši. Nemovitosti, tedy zejména lázeňské domy, jsou oceněny na částku 119 milionů korun. Celkovou hodnotu podniku znalec odhadl na 139 milionů korun. Zhruba 140 věřitelů lázní žádá 64 milionů korun, dalších 15 milionů korun žádají bývalí zaměstnanci. Zájemců o lázně se podle Jánošíka již nyní hlásí "poměrně hodně". Výběrové řízení bude organizovat brněnská firma PROKONZULTA.
Nejlepším řešením pro lázně by podle předsedy představenstva lázní Petra Buriana bylo obnovení lázeňství či jiné podobné činnosti pod novým majitelem. Mohlo by to i umožnit návrat alespoň části ze 100 bývalých zaměstnanců do Velichovek. Tržní cena lázní by podle Buriana mohla být vyšší než odhad. "Lázně mají 400 lůžek, všechny s příslušenstvím. Je to obrovský areál v perfektním stavu, všechny budovy jsou zrekonstruované," řekl Burian na nedávném jednání věřitelů.
Lázně Velichovky se na konci června do insolvence samy navrhly, a to pro platební neschopnost. Úpadek chtěly řešit reorganizací. Soudu však 22. července oznámily, že návrh na reorganizaci podávat nebudou. Současně požádaly o prohlášení konkurzu, což soud učinil. Později se dva členové představenstva lázní proti konkurzu odvolali. Soud podle nich nedodržel zákonem dané lhůty a věřitelé tak údajně neměli šanci požádat o reorganizaci.
Vrchní soud při potvrzení konkurzu konstatoval, že návrh na reorganizaci od nikoho nepřišel, ač se tak až do začátku října stát mohlo. Konkurz se tak stal pravomocným.
zdroj: ČTK